Zpravodajství

Komentář

Týden ve znamení Řecka

Podle posledních zpráv Řecko opravdu nebude schopné splatit Mezinárodnímu měnovému fondu dnešní splátku, zde tedy žádné překvapení. Trhy na toto reagovaly už během víkendu návratem DAXu na hodnoty, na kterých se nacházel před dvěma týdny. V červenci jsou v plánu další velké splátky, které bez mez...

Celý komentář
14:29

Spotřebitelská důvěra v USA vzrostla

Zveřejněné údaje o spotřebitelské důvěře předčila očekávání. Zveřejněná hodnota je na úrovni 101,4b. Ve srovnání s očekáváním trhu je to o celé 4 body více. Trhy na tuto zprávu zareagovaly růstem.

12:49

Německý ministr financí si přeje setrvání Řecka v eurozóně

Podle Schäubleho je údajně představitelná myšlenka, že by Řecko zůstalo členem eurozóny i v případě negativního výsledku referenda. Mimořádnou pomoc by měl následně zajistit záchranný fond ESM. Z toho je patrné, že Grexit by měl pro celou eurozónu nepříjemné důsledky.

10:10

Tsipras údajně zvažuje přijetí návrhu věřitelů

Tato informace se objevila v řeckém tisku. DAX v reakci na ni maže až 1,7% ztráty a aktuálně posiluje o 0,2 %. V případě přijetí návrhu by to byla překvapující a velmi pozitivní zpráva pro trhy. Na druhou stranu by mohla vyvolat negativní ohlasy v Tsiprasově vládě.

9:49

Nezaměstnanost eurozony a Německa beze změny

Dnešní informace ohledně květnové nezaměstnanosti v Německu a v eurozóně naplnila očekávání. Nezaměstnanost eurozóny zůstala na 11,1 % a v Německu na 6,4 %. Hodnoty jsou stejné jako v dubnu.

8:48

K+S dnes opět roste

Cena akcií společnosti K+S dnes posiluje o 2 % a překonává tak výkon tržního indexu. Investiční společnost Exane změnila investiční doporučení pro tuto společnost z „underperform“ na „neutral“.

8:48

Liberalizace trhu v Číně

Čínský akciový trh v posledních 2 týdnech ztratil téměř pětinu své hodnoty. K růstu by měla pomoct nová pravidla pro penzijní fondy. Těm vláda povolila nakupovat také akcie. Během dneška akciový index v Číně rostl zhruba o 5,5 %.

Komentář

Ranní komentář pro 30.6.2015

Víkendová jednání věřitelů se zástupci řecké vlády nepřinesla pozitivní výsledek. Evropské akciové burzy už od včerejšího rána reagovaly poklesem zhruba o 5 %, přičemž polovina těchto ztrát byla v průběhu dne smazána. Nejočekávanější událostí, která momentálně všechny ostatní zprávy zastiňuj...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.