Zpravodajství

Komentář

Řecku opět svítá naděje

Páteční obchodování na indexu DAX 30 se v pozdní odpoledne přehouplo do zelených čísel. Za obratem stála zpráva o věřitelské nabídce Řecku ve výši 15,5 mld. EUR k ukončení stávající krize. Další jednání je naplánováno na sobotu. Ke konečné dohodě je třeba, aby Řecko přistoupilo na někte...

Celý komentář
14:39

Jak moc záleží na jednání s Řeckem při vývoji EUR?

Ať už Řecko dojde k bankrotu nebo dosáhne dohody s věřiteli, většina významných bankovních domů sdílí očekávání poklesu EUR. Tento pokles je podle nich determinován programem kvantitativního uvolňování ECB ve výši 1,1 bilionů EUR, který by měl trvat do září 2016. K testování parity eurodolaru by mohlo dojít už v 3Q 2015.

12:22

Rating pro společnost Ahold potvrzen

Agentura S&P potvrdila rating BBB/A-2 pro nizozemskou společnost Ahold, která ve středu oznámila fúzi s belgickou společností Delhaize. Akcie Aholdu během dneška reagují 3% růstem. 

10:56

Tesco a Nike překvapili trh

Po závěru včerejšího obchodování zveřejnila společnost Nike své výsledky za 4Q a předčila očekávání trhu takřka ve všech ohledech – EPS 98c/odhad 83c, objednávky +13 %/odhad +10,4 %. Tesco potěšilo oznámením poklesu tržeb o 1,3 %, přičemž odhad trhu byl -2 %.

8:42

Potash Corp. má zájem o K+S

Oznámení o akvizici společnosti K+S kanadskou těžařskou společností Potash Corp. vyvolalo růst ceny akcie K+S až o 28 % na 37 EUR. Management německé společnosti však již avizoval, že nabídku za současných okolností odmítne.

7:36

Jednání s Řeckem zatím bez průlomového řešení

Včerejší jednání Eurogroup nepřinesla žádné konkrétní výsledky. Celý problém se tak přesunul na sobotní ráno, kdy budou jednání pokračovat. I když zaznělo odmítnutí prodloužení deadlinu pro splátku 1,5 mld. EUR MMF, ke které by mělo dojít k 30.6., tak v případě neuhrazení nepůjde o kreditní událost, tzv. default. Ten platí pro soukromé společnosti, kterou MMF není.

Komentář

Ranní komentář k 26.6.2015

Další schůzka Eurogroup, tedy ministrů financí zemí eurozóny, na téma Řecko a jeho dluhy proběhla včera. Bohužel ani toto jednání nepřineslo tolik potřebný průlom a politici se opět rozešli s nepořízenou. Z následných komentářů některých z nich bylo zřejmé, že frustrace z neko...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.