Zpravodajství

Komentář

Divoký týden

Vysoká volatilita na akciových trzích pokračuje i dnes. Německý index DAX po otevření těsně nad hranicí 11.400 bodů nyní osciluje v pásmu 11.350 - 11.600 bodů. Aktuální pohyby jsou ovlivňovány prakticky jedním a tím samým tématem, a tím není nic jiného, než pokračování vyjednávání o řeckém dluhu....

Celý komentář
13:35

Zámořské akcie zahajují obchodování mírným růstem

S&P 500 posiluje o 0,2 % na 2114 bodů, roste i technologický Nasdaq a to o 0,3 % na 5136 bodů. Nejlépe se daří telekomunikačnímu sektoru, který přidává 0,8 %, stagnují naopak utility. 

11:29

Česká národní banka ponechává úrokové sazby beze změn

Na dnešním zasedání se bankovní rada rozhodla ponechat hlavní úrokovou sazbu na 0,05 %. Od 14:15 začíná tisková konference, kde guvernér pravděpodobně znovu zopakuje závazek držet korunu poblíž úrovně 27 EUR/CZK do druhé poloviny příštího roku. 

9:25

Zvýšené investiční doporučení pro Ahold

Analytici banky HSBC zvyšují své investiční doporučení pro akcie obchodního řetězce Ahold z "držet" na "koupt" s cílovou cenou na 20 EUR. Oproti současné tržní ceně to znamená takřka 10% roční výnosový potenciál. 

7:48

Noční jednání ministrů financí řešení nepřineslo

Pozdě do noci včera jednali evropští politici ohledně budoucího financování Řecka. Dle věřitelů tato schůzka přinesla jen velmi malý pokrok a již dnes od brzkých ranních hodin se znovu jedná. Třecích ploch je přitom ještě hodně: penzijní systém, spotřební daň či přebytek primárního rozpočtu. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.