Zpravodajství

Komentář

K dohodě stále daleko

I přes výrazný optimismus, který trhy zaznamenaly v posledních dnech, je stále patrné, že věřitelé s Řeckem ještě nenašli společnou cestu a zvýšenou volatilitu na evropské trhy přinese každá zpráva týkající se jednání ohledně řeckého financování.

Celý komentář
14:59

Lennar výsledky potěšil akcionáře

Za uplynulý kvartál firma dosáhla EPS 79c, přičemž analytici očekávali jen 64c. I na úrovni tržeb došlo k pozitivnímu vývoji. Oproti odhadovaným 2,03 mld. USD management zveřejnil tržby na 2,39 mld. USD. Akcie reaguje posílením o 5 % na 51,4 USD. 

12:36

HDP v USA během 1Q poklesl

Konečná revize vývoje hrubého domácího produktu ukázala, že v USA ekonomika poklesla o 0,2 % q/q, což naplnilo odhady trhu. Nad očekávání příznivě se vyvíjela spotřeba domácností. Ta vzrostla o 2,1 % q/q, přičemž odhady počítaly s růstem o 1,9 % q/q. 

10:00

Bouygues odmítá nabídku Altice

Management Bouygues nesouhlasí s prodejem telekomunikační divize konkurenční firmě Altice. Rozhodnutí opírá o svou predikci budoucího růstu ziskovosti a navíc se obává i možných regulatorních překážek. Akcie Bouygues reagují poklesem o 8,2 % na 34,9 EUR. 

7:51

Maraton jednání pokračuje i dnes

K vyřešení nové podoby řeckého financování zbývá již jen necelý týden. Nepřekvapí tedy, že evropští politici zvýšili intenzitu, s jakou probíhají nová jednání. Dnes se sejde premiér Tsipras se zástupci věřitelů a zároveň se uskuteční i schůzka Eurogroup. Zítra proběhne další mimořádný summit EU. 

Komentář

Ranní komentář k 24.6.2015

Maraton politických jednání ohledně dalšího financování Řecka bude pokračovat i dnes. Od 12:00 proběhne schůzka premiéra Tsiprase se zástupci věřitelských institucí, tedy s Draghim, Lagardeovou, Junckerem a Reglingem. Dle posledních komentářů se zdá, že obě strany konečně nalezly společnou ř...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.