Zpravodajství

Komentář

Míří DAX na 13.000 bodů?

Trhy dnes pokračují v růstech, a to i přesto, že včera přidaly 3-4 %, což byl jeden z největších denních růstů od začátku tohoto roku. Dnes německý DAX přidává dalších 1,4 % a je tak tedy od začátku týdne již o 5 % výše. Tato euforie je důsledkem pozitivního vývoje jednání ohledně řešen...

Celý komentář
14:28

Americké obchodování zatím bez větší volatility

Po včerejším mírném růstu dnes zámořské burzy oscilují kolem nuly. Zdejším hlavním tématem není dění kolem Řecka, ale načasování růstu úrokových sazeb. Nadále přitom platí, že k první měnové restrikci by mohlo dojít už v září. 

12:09

Eurodolar znovu pod tlakem

Euro dnes vůči dolaru ztrácí 1,5 %, což je nejvýraznější pokles od poloviny května. Eurodolar se tak z úrovní těsně pod 1,15 dostává znovu na dohled hladině 1,11. Tento tlak by přitom měl nadále přetrvávat, přičemž hlavním důvodem je rozdílnost monetárních politik ECB a Fed. Medián analytických odhadů zveřejněných agenturou Bloomberg očekává eurodolar ke konci letošního roku na 1,05. 

10:09

Fúze britských sázkových kanceláří

Spekuluje se o možné fúzi mezi Ladbrokes a dosud konkurenční Gala Coral. Ač jde prozatím o neoficiální informaci, akcie Ladbrokes reagují růstem o  13 % na 137,5 GBp. 

8:02

ECB znovu navyšuje likviditu pro řecké banky

Dle informovaných zdrojů došlo k dalšímu posunutí stropu čerpání mimořádné likvidity pro řecké banky, tzv. programu ELA. Ke zvýšení přitom došlo i v pondělí a to o 1,9 mld. EUR na 87,8 mld. EUR. Častější navyšování programu svědčí o tom, že střadatelé v Řecku zintenzivnili výběry ze svých kont. Dříve se ELA revidovala pouze jednou týdně. 

Komentář

Ranní komentář k 23.6.2015

Jako živá voda zapůsobila na finanční trhy změna v přístupu řeckých politiků k jednání s věřiteli. Včera jimi představený návrh byl dle Evropské komise konečně „dobrým základem“ pro další posun v této již pět měsíců táhlé peripetii. Poprvé se totiž objevil ústupek Řeků v ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.