Zpravodajství

Komentář

Den "D" na kapitálových trzích

Pondělní obchodování začalo v pozitivním duchu. Akciový index DAX otevíral obchodování na hodnotě 11.138,71 bodů. Během dopoledne připsal zisk 3 % a aktuálně se obchoduje na úrovni 11.381 bodů (+3,10 %). K tomuto růstu přispělo několik pozitivních zpráv, které se týkaly Řecka. Podle vše...

Celý komentář
14:21

Nemovitostní trh v USA dál posiluje

Za květen došlo k růstu počtu prodaných domů v USA o 5,1 % m/m na 5,35 mil. Očekával se přitom růst pouze o 4,4 % m/m na 5,26 mil. 

11:55

Australský dolar čeká další pokles, tvrdí BlackRock

Centrální banka Austrálie dál uvolní měnovou politiku, což bude mít za následek pokles měnového páru AUD/USD pod hladinu 0,7 oproti současným 0,78. Alespoň to očekávají analytici společnosti BlackRock ve svém nejnovějším výhledu. 

9:34

Změna investičního doporučení na akcie společnosti Allianz

Investiční banka Jefferies mění své investiční doporučení z “underperform“na “hold“. Děje se tak po překonání rizik, která vedla k poklesu celého odvětví v minulých týdnech. Jedna ze zpráv, která vedla ke změně doporučení je například schopnost společnosti vyplácet dividendy, jejichž výše může být ovlivněna také splněním programu Solvency 2. Cílová cena je nyní stanovena na 136 EUR.

8:09

Investoři věří v dohodu s Řeckem

Klíčová jednání mezi zástupci Syrizy a evropskými politiky dnes prakticky rozhodnou o osudu Řecka. Investoři jsou naladěni optimisticky a věří, že o víkendu představený nový návrh Řeků bude přetaven do kompromisní dohody. Akciové trhy napříč Evropou tak přidávají 2-3 %. 

Komentář

Ranní komentář k 22.6.2015

Řecké drama se již pravděpodobně blíží ke svému finále. Svědčí o tom alespoň vyšší intenzita, s jakou probíjí jednání evropských politiků. O víkendu proběhlo hned několik schůzek či telefonních hovorů vrcholných představitelů zainteresovaných zemí a institucí, z nichž nejvýznamnější byl rozhovor ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.