Zpravodajství

Komentář

Řecko stále v centru dění

Německý index DAX dnes otevřel na hodnotě 11.100 bodů a v dopoledních hodinách se pohyboval v růstu až o 1,2 %. Nejvíce připisovaly akcie společnosti ThyssenKrupp, a to konkrétně až 3,7 %.

Celý komentář
13:46

Ropa umazává své celotýdenní zisky

Cena barelu ropy typu brent i WTI dnes klesá o 1,3 %. Příčinou je zejména pokračující politika Saúdské Arábie klonící se k navyšování těžby. Tento přístup potvrdil i dnes tamní ministr ropného průmyslu Ali al-Naimi. 

11:59

Quadruple Witching Day

Dnes proběhne expirace mnoha futures a opčních kontraktů na akcie i akciové indexy, tedy událost označovaná jako Quadruple Witching Day. Již nyní je na trzích patrná vysoká volatilita vyvolaná tímto jevem i zvýšené zobchodované objemy. Na německé burze až dvojnásobené oproti předchozím dnům. 

9:28

Citi radí nakupovat akcie ThyssenKrupp

Analytici banky Citigroup navýšili své investiční doporučení pro akcie ThyssenKrupp z původního "neutral" na "buy". Titul reaguje posílením o 3,5 % na 24,2 EUR. 

7:23

Další jednání o Řecku končí neúspěchem

S nadějemi očekávaný summit ministrů financí eurozóny nepřinesl žádný pokrok v jednáních. Věřitelé se po zhruba čtyřech hodinách rozešli se zástupci řeckých vyjednavačů bez dosažení pozitivního výsledku. Další jednání je naplánováno na pondělí. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.