Zpravodajství

Komentář

Oslabení dolaru na pozadí řeckého handrkování

Výstup ze včerejšího zasedání měnového výboru Fed měl významný vliv na americký dolar, který oslabil vůči euru o 1,31 % na aktuálních 1,141 dolarů za euro (CZK/USD 23,89). Tento pokles je zapříčiněn nadějemi, že by ke zvyšování úrokových sazeb mohlo dojít ještě později, než v původně předpok...

Celý komentář
14:06

Předstihové ukazatele v USA rostou

Index předstihového ukazatele vzrostl za květen o 0,7 %, což bylo více než trhem očekávaný růst o 0,4 %. Americké akciové indexy reagují posílením o zhruba 0,6 %. 

11:50

Nervozita kolem Řecka dál drží akcie pod tlakem

Německý index DAX 30 dnes klesá o 0,7 % na 10 900 bodů, obdobně se vyvíjí i ostatní významné evropské trhy. Příčinou je přetrvávající nejistota ohledně dalšího vývoje jednání mezi řeckými politiky a věřiteli země. Dnes večer začíná dlouho očekáváná schůzka ministrů financí eurozóny, kde bude toto téma znovu probíráno.

8:04

TripAdvisor rozšíří svou nabídku

Firma uzavřela partnerství s Marriott. Nově bude možné přes stránky TripAdvisor rezervovat pokoje v této síti 4200 hotelů. To by mělo přinést vyšší návštěvnost stránek i vyšší výnosy. Akcie TripAdvisor reagovaly růstem o 15 % na 87,6 USD. 

Komentář

Ranní komentář k 18.6.2015

Evropští investoři i včera sledovali jakékoliv nové informace k průběhu jednání mezi řeckými politiky a zástupci věřitelů. K žádnému průlomu zatím nedošlo, spíše naopak. Z Německa opět zaznívaly hlasy varující, že brzká dohoda s Řeky je málo pravděpodobná, což jakýkoliv případ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.