Zpravodajství

Komentář

Řecké drama pokračuje

Po předchozích dnech plných slovních přestřelek mezi zástupci Řecka na straně jedné a zástupci věřitelů na straně druhé, se dnešní dopoledne neslo přece jen v klidnějším tónu. Při absenci nových informací ohledně zítřejšího jednání ministrů financí eurozóny se DAX pohyboval bez větší volatil...

Celý komentář
14:46

Zásoby ropy v USA dál klesají

Dle tamního ministerstva energetiky došlo v uplynulém týdnu k poklesu zásob černého zlata o 2676 tisíce barelů, což překonalo trhem očekávaný úbytek pouze 1500 tisíce barelů. Klesající trend zásob trvá již sedmým týdnem v řadě. 

11:58

FedEx akcionáře nepotěšil

Firma za uplynulý kvartál vygenerovala na výnosech 12,1 mld. USD, což mírně podstřelilo trhem odhadovaných 12,3 mld. USD. Na úrovni čistého zisku na akcii bylo dosaženo 2,66 USD, tedy o 3c méně, než s čím počítal trh. Akcie v premarketu reaguje oslabením o 2 %. 

9:03

Evropské trhu mírně posilují

Pozitivní sentiment se ze včerejšího obchodování přenáší i na to dnešní. Významné evropské akciové indexy tak přidávají zhruba 0,2 %. Hlavním tématem nadále zůstává situace kolem Řecka, přičemž již zítra proběhne dlouho očekávané zasedání ministrů financí zemí EZ, kde právě Řecko bude stěžejním tématem. 

7:48

Vivendi zvýší podíl v Telecom Italia

Podle zdrojů blízkých jednání plánuje francouzská telekomunikační a multimediální společnost Vivendi navýšit svůj akciový podíl ve firmě Telecom Italia. Posílení ze současných 8 % na odhadovaných 10-15 % by si mělo vyžádat 1,4 mld. EUR. Akcie Telecom Italia reagují růstem o 3,3 % na 1,14 EUR. 

Komentář

Ranní komentář k 17.6.2015

Evropské obchodování se včera neslo v pozitivním duchu, poprvé po dvou dnech ve znamení poklesů. Investoři totiž dostali novou naději v podobě ústupku řecké vlády, která změnila své původní stanovisko a nově přislíbila, že dodá věřitelům nový návrh úsporných opatření. Ten bude pravděpodobně proje...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.