Zpravodajství

Komentář

Kolébka civilizace v centru pozornosti vyspělého světa

Zprvu to vypadalo, že si Řecko postavilo hlavu a nebude předkládat žádné další návrhy, jak svoji těžkou situaci řešit (DAX na to reagoval dalším poklesem až k hranici 10.800 bodů), ale během dneška se toto stanovisko změnilo a vlilo trochu optimismu trhům do žil (aktuálně je DAX kolem 11.000 bodů...

Celý komentář
12:33

Kuroda zpřesňuje svá slova

Po zasedání Bank of Japan v minulém týdnu došlo k nejcitelnějšímu posílení japonského jenu, jaký jsme letos mohli vidět. Guvernér Kuroda tehdy totiž naznačil, že měna již dostatečně oslabila a nyní se pohybuje na férových hodnotách. Dnes však Kuroda zpřesňuje svá slova s tím, že jeho výroky z minulého týdne si investoři vysvětlili chybně. Japonská měna tak znovu oslabuje na dohled 125 USD/JPY. 

9:25

United Technologies s opatrnějším výhledem

Management tohoto průmyslového obra snížil platný výhled hospodaření pro letošní rok. Čistý zisk na akcii by se měl nově pohybovat v rozmezí 6,55-6,85 USD oproti dříve uváděným 6,85-7,05 USD. Příčinou revize je výraznější než původně očekávaná ztráta divize Sikorsky. Akcie United Technologies reagovaly oslabením o 2,5 % na 114,6 USD. 

7:46

Evropský soudní dvůr posvětil program ECB

Nejvyšší soudní instance v Evropě potvrdila platnost programu OMT, jenž spustila Evropská centrální banka v roce 2012. ECB se tehdy zavázala odkupovat vládní dluhopisy těch zemí, které se dostanou pod výraznější tlak na dluhopisových trzích. Proti dnešnímu rozhodnutí soudního dvoru se již nelze odvolat. 

Komentář

Ranní komentář k 16.6.2015

Řecké drama se nezadržitelně blíží ke svému finále. Na konci června totiž musí tamní vláda splatit Mezinárodnímu měnovému fondu více než 1,5 mld. EUR, což je pro prázdnou řeckou pokladnu částka jen stěží zvládnutelná. Ke konci měsíce také vyprší platnost současného záchranného programu, což by je...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.