Zpravodajství

Komentář

Jako na horské dráze

Po dvou dnech, ve kterých byly akciové trhy nadnášeny vzhůru povzbuzujícími slovy německé kancléřky Angely Merkelové o světlé budoucnosti jednání mezi zadluženým Řeckem a jeho věřiteli, dnes investoři zažívají opětovné ochlazení. Mezinárodní měnový fond naznačil, že nejspíše stále trvají značné n...

Celý komentář
14:47

Americké indexy se vzdalují od svých maxim

Zhruba hodinu po zahájení obchodování oslabují zámořské burzy zhruba o 0,8 %. Příčinou negativního sentimentu je přetrvávající nejistota ohledně vývoje situace v Řecku. Kritický bude příští týden, konkrétně na čtvrtek je naplánováno zasedání ministrů financí zemí eurozóny, na kterém již musí dojít k posunu v jednáních. 

13:10

Akcie Royal Mail korigují včerejší ztráty

Titul se během čtvrtečního obchodování dostal pod tlak kvůli nově oznámenému záměru britské vlády prodat další balík akcií této společnosti. Konkrétně by mělo jít o 15% podíl, což dle vládních politiků vynese státní pokladně až 750 mil. GBP. Po včerejším poklesu o 4,5 % dnes titul částečně umazává tyto ztráty a roste o 3 %. 

9:15

Slova Merkelové tlačí na eurodolar

Na dnešní tiskové konferenci v Berlíně se Merkelová kromě situace ohledně Řecka zmínila i k aktuální hodnotě eura. Ta je dle ní až příliš vysoká, což ztěžuje provádění reforem ve Španělsku, Portugalsku či Irsku. Ač je Evropská centrální banka ve svém rozhodování plně nezávislá, reaguje eurodolar na toto vyjádření oslabením o 0,8 % na 1,116 EUR/USD.

8:04

Řecká burza koriguje včerejší zisky

Optimismus ohledně brzkého vyřešení řeckého dramatu, který včera vyhnal řecký akciový index výše o 8 %, dnes bere za své. Mezinárodní měnový fond dál odmítá návrhy Syrizy, což celá jednání vrací prakticky na začátek. Řecká burza tak dnes odepisuje téměř 4 %. 

Komentář

Ranní komentář k 12.6.2015

Růst optimismu, který vyvolaly spekulace o možném ústupku věřitelů v požadavcích kladených na Řecko, rychle vzal za své. Postarali se o to zástupci Mezinárodního měnového fondu, kteří po včerejším jednání s Řeky znovu potvrdili, že se jejich názory na klíčové otázky stále ještě významně...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.