Zpravodajství

14:25

Plány General Electric komplikuje regulátor

Informační agentura Reuters přišla s informacemi o možném odmítavém stanovisku Evropské komise ohledně plánovaného převzetí energetické divize Alstom americkým konglomerátem General Electric. Komise by měla mít výhrady týkající se možného omezení konkurenčního prostředí v Evropě. Oficiální vyjádření by mělo být vydáno již zítra. Akcie Alstom reagují na tyto spekulace poklesem o 4 %, přičemž krátkodobě propadly o více než 8 %. 

12:53

Novozélandský dolar pod tlakem

Centrální banka Nového Zélandu snížila základní úrokovou sazbu o čtvrtinu procentního bodu na 3,25 %. Kvůli dalšímu rozvolnění monetární politiky reaguje novozélandský dolar oslabením vůči všem významným měnám, konkrétně vůči dolaru se propadá na pětiletá minima.  

10:12

Akcie Lanxess po zvýšeném investičním doporučení výrazněji posilují

Analytici banky Baader-Helvea navýšili investiční doporučení pro akcie této německé chemičky na "koupit" z dřívějšího "držet". Roční cílová cena byla také navýšena a to z dřívějších 47 EUR na 65 EUR. Titul na německé burze roste o 3,6 % na 53 EUR. 

8:28

Evropou se šíří optimismus

Akciové trhy dál korigují ztráty ze začátku měsíce, přičemž německý DAX se již znovu dostává nad hladinu 11300 bodů. Růstovým impulsem se staly spekulace o možném ústupku ze strany věřitelů, co se týče požadovaných reforem řecké vlády. Oficiálně se však k tomuto případnému zlomu v jednáních prozatím nikdo ze zúčastněných politiků nevyjádřil. 

Komentář

Ranní komentář k 11.6.2015

Ve zpravodajských médiích proběhly informace o údajně chystaném ústupku věřitelských institucí vůči Řecku. Konkrétně z Německa by měl v brzké době vzejít takovýto nový zvrat v dosavadních jednáních. Spekuluje se o tom, že by troice měl nově stačit závazek k uskutečnění pouze jedné z dříve požadov...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.