Zpravodajství

14:25

Americké indexy v mírných ztrátách

Zhruba hodinu po otevření zámořských burz se tamní indexy drží v červených číslech. Index S&P 500 odepisuje necelých 0,2 % na 2076 bodů a průmyslový DJIA 0,1 % na 17750 bodů. Nejhorší výkonnost předvádí technologický Nasdaq, který odepisuje 0,6 % na 4405 bodů. 

11:28

Inflace v ČR opět mírně posílila

Za květen došlo k nárůstu spotřebitelské inflace o 0,7 % y/y, což znamená nejsilnější tempo růstu od října loňského roku. Jde zároveň o mírně rychlejší navýšení, než odhadoval trh. Koruna reagovala na nová data posílením z 27,42 EUR/CZK na 27,36 EUR/CZK. 

9:54

Řekové vypracovali nový plán reforem

Podle zdrojů informační agentury Bloomberg odeslali zástupci řecké vlády nový dokument Evropské komisi, ve kterém vylíčili své plány na budoucí provedení reforem. Nemělo by se však jednat o nic převratného, spíše jde pouze o odlišnou formulaci dříve proklamovaných závazků. Řecká akciová burza však přidává více než 2 % a daří se i tamním dluhopisům. 

8:23

Marchionne dál usiluje o propojení s GM

Šéf koncernu Fiat Chrysler Automobiles se nevzdává své myšlenky na větší konsolidaci v automobilovém sektoru a dál tlační na fúzi s General Motors. Dle Wall Street Journal již kontaktoval hedge fondy držící akcie GM a požádal je, aby zatlačily na management detroitské automobilky a podpořily tak propojení s FCA.  

Komentář

Ranní komentář k 9.6.2015

Včera skončil dvoudenní summit zemí G7 v Německu. Lídři nejvýznamnějších světových ekonomik prodiskutovali všechna klíčová témata současnosti. Vůči Řecku zaujali státníci spíše kritický postoj a vyzvali tamní vládu k větší ochotě ke kompromisu a tedy k co nejrychlejší dohodě s věři...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.