Zpravodajství

Komentář

Další obchodní den bez posunu v jednáních s Řeckem

Včera a dnes probíhá summit zemí G7. Jedním z témat hovorů státníků bude určitě i situace okolo řeckého dluhu. Je možné, že Obama se pokusí přimluvit u Merkelové a Hollanda za větší ústupky vůči Řecku a rychlejší řešení krize. Co se naopak určitě nezmění, je sankční politika těchto velmocí vůči R...

Celý komentář
14:18

Obama údajně kritizoval sílu dolaru

Dle zdroje agentury Bloomberg označil Barack Obama současné úrovně amerického dolaru za jeden z faktorů ohrožujících růst ekonomiky. Ač oficiální mluvčí Bílého domu tuto informaci jasně dementoval, reaguje dolar vůči euru oslabením o 0,6 % na 1,118 EUR/USD. 

12:43

Diageo jako další možný cíl převzetí

O britského výrobce alkoholických nápojů se údajně zajímá brazilský miliardář Lemann prostřednictvím svého fondu 3G Capital. Ten se dostal do povědomí širší veřejnosti zejména díky loňské akvizici řetězce Burger King či letošním vstupem do potravinářského gigantu Kraft Foods. Akcie Diageo reagují růstem o 7 % na 1884 GBp. 

9:16

PPF plánuje odkup akcií O2 a CETIN

V rámci své dobrovolné nabídky nabízí PPF minoritním akcionářům 78 CZK za akcie O2 a 176 CZK za akcie CETIN.  Cena akcií na BCPP se během dopoledního obchodování výrazně přiblížila těmto hodnotám. 

7:47

Dohoda s Řeckem stále v nedohlednu

Řecká vláda neurhradila páteční splátku dluhu pro MMF a zažádala o kumulaci všech červnových splátek až na konec tohoto měsíce. Věřitelé urgují k dokončení jednání do 14.6., což by dalo dostatek času i parlamentům jednotlivých zemí eurozóny ke schválení dohod.

Komentář

Ranní komentář k 8.6.2015

Navzdory svým četným ujištěním řecká vláda neuhradila páteční splátku dluhu pro Mezinárodní měnový fond, přičemž navíc požádala o kumulaci všech červnových splátek a jejich odsunutí až na konec tohoto měsíce. Jde o velmi mimořádný krok, jehož naposledy využila v 80. letech Zambie. I následuj...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.