Zpravodajství

Komentář

Německo na houpačce

Dnešní obchodování na německé burze bylo jako na houpačce, přičemž na jedné straně seděl strach z řeckého defaultu a na straně druhé Christine Lagarde z Mezinárodního měnového fondu. Ta svým pozitivním hodnocením nedávných jednání vrátila DAX z nejnižších dnešních hodnot pod 11.200...

Celý komentář
13:56

Divoký den pro eurodolar

Během dopoledne eurodolar posiloval o více než 1 % až nad hladinu 1,136 EUR/USD, což však vydrželo jen několik málo hodin. Aktuálně totiž znovu dochází k poklesu hodnoty eura a měnový pár EUR/USD tak znovu klesá k úrovni 1,126. Kromě nových možných informací k Řecku je nejbližším fundamentem pro tento měnový pár zítřejší zveřejnění významných dat z amerického trhu práce.

12:36

Americká makrodata bez překvapení

Za uplynulý týden bylo v USA nově vyplněno 276 tisíc žádostí o podporu v nezaměstnanosti, což naplnilo tržní odhady. Celkově je nyní v zámoří vedeno na 2,2 mil. žádostí o podporu. Trh na tato neutrální data nereaguje. 

10:10

Další fúze na obzoru

Ve Wall Street Journal se znovu spekuluje o spojení amerických operátorů T-Mobile US a Dish Network. Vznikla by tak společnost s tržní kapitalizací odhadovanou na až 81 mld. USD. 

8:43

Evropské indexy znovu pod tlakem

Hned v úvodu obchodování byl zcela vymazál včerejší mírný nárůst, přičemž nyní akciové trhy odepisují kolem 2 %. Příčinou negativního vývoje je stále ještě nedořešená situace kolem řeckého financování.

Komentář

Ranní komentář k 4.6.2015

Evropská centrální banka se na svém včerejším zasedání rozhodla ponechat úrokové sazby na současných historicky nejnižších úrovních, což naplnilo většinový tržní konsensus. Zajímavá tak byla až následná tisková konference guvernéra Draghiho, který se vyjádřil hned k několika významným tématů...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.