Zpravodajství

Komentář

Evropa koriguje včerejší poklesy, USA přešlapuje

Zahájení dnešní obchodní seance se neslo ve výrazně pozitivnějším duchu, než včera. Investoři si již dlouho uvědomují, že řešení řeckého problému je dlouhodobou záležitostí a najít konsensus bude těžší, než se původně očekávalo. A tak se jejich zrak dopoledne upřel na pozitivní makroekonomická da...

Celý komentář
14:15

Americké trhy v úvodu rostou

Od otevření zámořských burz posiluje index S&P 500 o 0,4 % na 2118 bodů a znovu se tak blíží svým historickým maximům z poloviny května. Nejvíce se daří telekomunikacím a spotřebnímu zboží. 

12:29

Spojí se Ahold s Delhaize?

Akcie společnosti Ahold provozujícího řetězec Albert dnes rostou o více než 5 % na 19 EUR. Příčinou jsou spekulace o možném propojení s belgickou maloobchodní sítí Delhaize. Vznikl by tak gigant s ročním obratem přes 60 mld. EUR. Předpokládá se, že oficiálně dojde k představení fúze ještě během června. 

11:11

Eurodolar drží úrovně nad 1,11 EUR/USD

Včerejším růstem o více než 2 % se eurodolar dostal nad úroveň 1,11, kde se i dnes nadále drží. Větší volatilitu jde očekávat během tiskové konference guvernéra ECB, která začíná v 14:30 SELČ. 

9:04

Nezaměstnanost v eurozóně klesá

Za duben klesla míra nezaměstnanosti na 11,1 % oproti předchozím 11,2 %. Jedná se tak o nejpříznivější data od března roku 2012. Historického maxima dosáhla nezaměstnanost v eurozóně v březnu roku 2013, kdy vystoupala až na 12,1 %. 

7:58

Německá makrodata v souladu s očekáváním

Kompositní index PMI dle společnosti Markit dosáhl úrovně 52,6 bodů, což prakticky naplnilo trhem očekávanou hodnotu 52,8 bodů. 

Komentář

Ranní komentář k 3.6.2015

Včerejší vývoj na evropských trzích byl znovu nejvíce ovlivňován novými informacemi k průběhu jednání ohledně budoucnosti řeckého financování. Ze strany věřitelů opět zazněly spíše opatrné komentáře tlumící přehnaný optimismus zástupců řecké vládní strany Syriza. Ti opakovaně hovoří o poměrn...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.