Zpravodajství

Komentář

Nejasnosti ohledně Řecka

V Řecku se kvůli přetrvávajícím komplikacím s blížícími se termíny úhrad splátek pro MMF zvyšuje pravděpodobnost, že dojde k zesílení trendu výběru bankovních vkladů. Mohla by se realizovat i situace, kterou jsme před dvěma lety viděli na Kypru, tedy k zavedení kapitálový...

Celý komentář
14:30

Euro proti trendu

Na finančních trzích dnes převládá spíše skepse vyvolaná nekončícími jednáními ohledně řeckého dluhu. Akciové trhy tak odepisují přes 1 % a pod tlakem jsou i dluhopisové trhy. Proti tomuto vývoji však jde euro, které naopak posiluje o téměř 2 % na desetitýdenní maxima. Další směr mu pravděpodobně udá zasedání ECB, které proběhne už zítra.

12:47

HSBC radí vsadit na luxus

Analytici banky HSBC zvýšili své investiční doporučení na "koupit" pro akcie Christian Dior i LVMH. Oba dva tituly tak dnes patří k těm nejvíce rostoucím na francouzském akciovém trhu, kde shodně přidávají přes 1,5 %.

9:22

Nezaměstnanost v Německu stagnuje

Za květen zůstala míra nezaměstnanosti na 6,4 %, což naplnilo očekávání trhu. Celkově bylo vytvořeno 6 tisíc nových pracovních míst. Akciové trhy na tato data takřka nereagovaly. 

7:46

Evropské trhy v úvodu obchodování mírně klesají

Německý DAX 30 odepisuje 0,3 % na 11400 bodů, francouzský CAC 40 klesá o 0,3 % na 5013 bodů a britský FTSE 100 oslabuje o 0,2 % na 3569 bodů. Příčinou tohoto horšího sentimentu je stále ještě nedořešená otázka řeckého financování. 

Komentář

Ranní komentář k 2.6.2015

Hlavním tématem v Evropě zůstávají jednání řecké vlády s jejími věřiteli v podobě MMF, ECB a Evropské komise. Dlouho do noci včera na toto téma probíhala schůzka politických špiček, které se zúčastnili mimo jiné i Merkelová, Hollande a Draghi. Jak už je ale v poslední době pra...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.