Zpravodajství

Komentář

Investoři čekají na výsledky jednání s Řeckem

Převládajícím tématem dnešního obchodování je stále dění okolo Řecka. Krátce po obědě přišla zpráva od jednoho z komisařů, že Evropská komise usiluje o dohodu se Syrizou nejpozději do 5. 6. 2015. Po téhle zprávě se trhy přehouply do zelených čísel, přestože šlo o holé vyjádření jediného komisaře.

Celý komentář
14:53

Pegas Nonwovens jako lídr pražské burzy

Na domácím burzovním parketu se dnes nejvíce dařilo akciím Pegas Nonwovens, jež posílily o 3,7 % na 829,8 CZK. Zobchodované objemy byly přitom téměř trojnásobné oproti obvyklým úrovním. 

12:36

Zámořská makrodata bez překvapení

Za duben došlo k růstu osobních příjmů v USA o 0,4 %, což jen velmi mírně překonalo odhadovaný 0,3% růst. Osobní výdaje na druhé straně stagnovaly, ač se očekávalo jejich posílení o 0,2 %. 

10:03

Evropská makrodata v souladu s očekáváními

Ukazatel PMI v průmyslu dle Markit dosáhl za květen úrovně 52,2 bodů, což naplnilo tržní odhady. Ochlazení akciových trhů tak souvisí spíše s tvrdou rétorikou německých politiků odmítajících jakékoliv ústupky vůči Řecku. 

7:19

DAX znovu nad 11500 body

Německý akciový trh začíná nový týden korekcí pátečních výraznějších poklesů. Aktuálně DAX 30 posiluje o 0,8 % na 11500 bodů. Nejbližší zajímavou kurzotvornou událostí bude zveřejnění indexu PMI v německém průmyslu v 9:55. 

Komentář

Ranní komentář k 1.6.2015

Zejména na evropských trzích nadále panuje zvýšená nervozita spojená s nepřetržitým prodlužováním jednání řecké vlády s mezinárodními věřiteli. Syriza týden co týden přichází s prohlášeními, ve kterých slibuje dosažení dohody v horizontu několika dnů. Tyto sliby však k nelibosti investorů zůstano...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.