Zpravodajství

Komentář

Řecko stále v centru dění

Dnešní volatilita je poměrně nízká, vypadá to spíše na korekci včerejšího výrazného růstu. Trhy nadále vyčkávají, jak se vyřeší problém s Řeckem. Nicméně konečně se začínají objevovat spekulace o možném kompromisu. DAX dnes obchoduje převážně v červeném (-0,3 %, 11.731 bodů). Jak se bud...

Celý komentář
13:30

Horší zámořská makrodata dočasně oslabila USD

Za uplynulý týden bylo v USA podáno 282 tis. nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, což bylo o 12 tis. více, než s čím počítaly tržní odhady. Dolar na tato makrodata reagoval dočasným oslabením až nad 1,090 za euro. Nyní se však již znovu obchoduje poblíž svých denních maxim u 1,089.

11:18

Marchionne dál věří ve fúze v automobilovém průmyslu

CEO koncernu Fiat Chrysler si je "absolutně jistý", že do roku 2018 dojde k fúzi mezi velkými automobilkami. Velmi často se přitom objevují spekulace, že se právě Fiat Chrysler poohlíží po rozsáhlejší spolupráci s některou z velkých amerických automobilek, jako je Ford či GM. 

9:49

Úspěšné čtvrtletí Pegas Nonwovens

Pegas Nonwovens pozitivně překvapil svými hospodářskými výsledky za 1Q, a to prakticky na všech důležitých úrovních. Akcie tak na pražské burze rostou o 2 % na 790 CZK. Konferenční hovor mezi managementem a analytiky začíná v 17:00.

7:48

Studená sprcha pro čínské investory

Čínští obchodníci s cennými papíry výrazně zpřísnili pravidla pro obchodování na marži. Právě maržové obchodování je přitom hlavním tahounem letošního 43% nárůstu šanghajského akciového indexu. Reakcí na nové restrikce byl pokles akcií o 6,5 % na 4620 bodů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.