Zpravodajství

Komentář

Část Evropy dnes díky svátku odpočívala, část sčítala volební hlasy

Dnes se z důvodu státního svátku neobchodovalo v Německu, Velké Británii, Rakousku, Maďarsku, Dánsku, Švýcarsku či ve Spojených státech. U našich severních sousedů se o víkendu konalo druhé kolo prezidentských voleb. To překvapivě vyhrál poměrně málo známý konzervativní kandidát Andrzej Duda, kte...

Celý komentář
14:15

Obchodující Evropě se dnes příliš nedaří

Akciový index zemí eurozóny Euro Stoxx 50 aktuálně klesá o 0,8 % na 3650 bodů. Nejhůře si vedou utility (-1,5 %) a finanční sektor (-1,45 %).

12:58

Španělská burza výrazně oslabuje

Zejména španělské banky dnes krvácejí po výsledcích komunálních voleb, které ukázaly rostoucí podporu radikálnějších stran. Významná španělská banka Santander ztrácí 3 %.  Akciový index IBEX 35 aktuálně klesá o 2,3 % na 11286 bodů.

8:36

Polsko bude mít nového prezidenta

Po sečtení hlasů ve 28 z 51 volebních okresků vede kandidát strany Právo a spravedlnost (PiS) Andrzej Duda v poměru 53,7 % oproti 46,3 %, které aktuálně získal současný prezident Bronislaw Komorowski. Ten již uznal svoji porážku a pogratuloval Dudovi k vítězství ve volbách.

7:45

Významné trhy dnes neobchodují

Z důvodu státního svátku jsou dnes trhy ve Spojených státech uzavřeny, podobně jako tomu je v Německu, Velké Británii, Rakousku, Maďarsku, Švýcarsku a dalších.

Komentář

Ranní komentář pro 25.5.2015

Závěr minulého týdne byl ve Spojených státech ve znamení velmi nízké volatility i zobchodovaných objemů. Z proslovu J. Yellenové vyplynulo, že cíle Fedu ohledně zaměstnanosti zatím nejsou naplněny. Zvyšování sazeb v tomto roce není vyloučeno, mělo by však být velmi pozvolné. Dnes j...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.