Zpravodajství

15:16

Eurodolar dnes zcela obrátil směr

Zpočátku posilující euro vůči dolaru po zveřejnění příznivějších makrodat z Německa zcela obrátilo svůj vývoj v odpoledních hodinách. Vyšší než očekávaná inflace v USA způsobila skokové posílení dolaru. Měnový pár EUR/USD se tak dostal z denního maxima na úrovni 1,12 EUR/USD na aktuální hladinu 1,1028 EUR/USD, což znamená pokles o 0,75 %.

Komentář

Poklidné páteční obchodování

Akciový index DAX otevíral páteční obchodování na hodnotě 11.881 bodů. Poté se postupně dostal na své denní minimum 11.792 bodů, kterého bylo dosaženo před 14h. V průběhu odpoledne se indexu podařilo umazat část svých dosavadních denních ztrát.  Za poslední tři dny je na trzích možné po...

Celý komentář
14:07

Americké trhy otevřely na červené nule

Rostoucí inflace má za následek posilování dolaru, který tak umazal téměř celou dnešní ztrátu vůči euru. Posilující dolar americké akciové trhy příliš netěší, a krátce po otevření burz se tak tamní akciové indexy pohybují na červené nule.

9:59

Evropské trhy před polednem poklesly

Bez přítomnosti významnějších zpráv začaly akciové indexy lehce ztrácet. Na konci týdne tak mírně ukrajují ze svých dosavadních týdenních zisků. Německý akciový index DAX aktuálně ztrácí 0,4 % na 11816 bodů.

9:16

Vodafone výrazně posiluje

Již o více než 11 % za poslední tři dny posílily akcie společnosti Vodafone. Hovoří se o možném prodeji části aktiv ze strany Vodafone. Mezinárodní kabelová společnost Liberty Global by se role kupce ráda zhostila z důvodu potenciálních daňových úspor a také považuje určité propojení s Vodafone za atraktivní příležitost. Akcie Vodafone aktuálně zpevňují o 5,1 % na 254,8 GBP.

7:49

Hewlett-Packard 2Q

Po uzavření trhů v USA včera reportovala společnost HP svoje kvartální výsledky hospodaření. Zisk na jednu akcii 87c byl nad očekáváním 86c. Tržby ve výši 25,5 mld. USD lehce zaostaly za odhadovanými 25,7 mld. USD. Společnost potvrdila výhledy na další období. Titul posílil v aftermarketu o 1,1 % na 33,8 USD za akcii.

Komentář

Ranní komentář pro 22.5.2015

Obchodování na US trzích bylo po celý den ve znamení nízké volatility. Žádná významná kurzotvorná událost nezasáhla do dění na trzích. Index S&P 500 se tedy po především mírném růstu v úvodu nakonec dostal 0,23 % do plusu na hodnotu 2130 bodů. Akciový index „blue-chips“ společností DJIA se ne...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.