Zpravodajství

Komentář

Čtvrtek ve znamení nižší volatility

Při čtvrtečním obchodování otevíral  index DAX na hranici 11.820 bodů, přičemž po zveřejnění dopoledních makrodat (PMI Německo a EZ), které dopadly mírně hůře, se pohyboval lehce v červených číslech (0,4 %) a aktuálně po otevření US trhu se blíží k nule. Většina akcií dnes leh...

Celý komentář
14:52

Americké trhy hledají směr

Počáteční hodina obchodování na US trzích proběhla v poklidném duchu. Trhy se zpočátku vydaly nahoru, poté svůj růst o málo zkorigovaly. Na trh dorazila zpráva o poklesu prodejů existujících domů v USA. Aktuálně se indexy udržují na zelených nulách.

13:34

HP prodá část své čínské divize

Čínská společnost Tsinghua Holdings koupí kontrolní 51% podíl v čínské divizi Hewlett- Packard nesoucí název H3C za 2,3 mld. USD. Akcie společnosti HP krátce po otevření US trhu rostou o 0,2 % na 33, 14 USD.

11:57

Best Buy 1Q

Tento americký maloobchodní prodejce elektroniky překonal očekávání hospodářských výsledků za první kvartál. Společnost vykázala EPS 37c oproti odhadovaným 29c a tržby ve výši 8,56 mld. USD jsou nad očekávanými 8,46 mld. USD. Akcie v premarketu posilují o 10 % na 37,2 USD.

9:26

Politická elita se sejde v Rize

Řecký premiér Alexis Tsipras se dnes večer setká s Francoisem Hollandem a Angelou Merkelovou na summitu v Rize. Cíl tohoto setkání je jasně daný, a sice pokusit se o dosažení nějakého řešení dluhové krize Řecka.

Komentář

Ranní komentář pro 21.5.2015

Bedlivě sledovanou událostí bylo včerejší zveřejnění zápisu ze zasedání bankéřů Fedu. Jejich rétorika v podstatě zůstala neměnná. V hledáčku investorů je nejsledovanějším tématem situace ohledně plánovaného zvyšování úrokových sazeb v USA. Centrální bankéři pouze potvrdili, že na j...

Celý komentář
8:12

Evropa otevřela v červeném

Po sérii horších makroekonomických zpráv ohledně indexů nákupních manažerů se akciové trhy drží v záporu. Akciový index Euro Stoxx 50 se aktuálně nachází o 0,45 % níže na 3667 bodech.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.