Zpravodajství

15:07

O Time Warner Cable se zajímá další firma

Po neúspěšné snaze Comcast o akvizici Time Warner Cable se na scéně objevuje další zájemce. Tentokrát jím je francouzská společnost Altice. Akcie Time Warner Cable reagují posílením o 3,7 % na 163,8 USD. 

Komentář

Poklidná středeční obchodní seance

Německý index DAX dnes otevřel na hodnotě 11.853 bodů a v dopoledních hodinách se pohyboval mírně v záporu (-0,4 %). Po otevření US trhů index část těchto zpráv umazal na pouhé -0,1 %.  Po včerejších nárůstech nejvíce odepisoval Bayer, K+S a BMW, konkrétně kolem  0,9 %. N...

Celý komentář
11:36

Evropské burzy přešlapují na místě

Oproti předchozím dnům charakteristickým výraznou volatilitou se dnešní obchodování citelně liší. Evropské indexy od rána oscilují kolem úrovně včerejšího závěru, přičemž pravděpodobně jediným impulsem bude až otevření zámořských trhů. Zítřejší otevření bude ovlivněno vyzněním zápisu z dubnového zápisu americké centrální banky, jenž bude zveřejněn ve 20:00. 

9:34

Eurodolar dál pod tlakem

Od začátku tohoto týdne ztratil eurodolar již více než 2,5 % a výrazně se tak odsunul od hladiny 1,15 EUR/USD. Dnešním poklesem o 0,3 % se naopak dostává znovu na dohled úrovni 1,10 EUR/USD. Euro posílá níže výhled zintenzivnění QE prováděného ECB a podporou dolaru na druhé straně jsou nově příchozí pozitivní makrodata z americké ekonomiky. 

7:43

Pojišťovna VIG představila slabší výsledky za 1Q

Výnosy společnosti v meziročním srovnání spíše stagnovaly na úrovni 2,59 mld. EUR, což ještě mírně překonalo tržní očekávání. Úroveň čistého zisku však s 98,8 mil. EUR zklamala investory, kteří odhadovali až 103 mil. EUR. Titul na začátku obchodování odevzdává 2 % na 988 CZK. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.