Zpravodajství

Komentář

Evropská centrální banka zrychlí odkupy dluhopisů

Dnešním největším hybatelem trhu je Evropská centrální banka. Ta vydala během ranního otevření trhu informaci, že zintenzivní odkup dluhopisů v rámci QE. Příčinou je očekávaná nižší likvidita na finančních trzích během letních prázdnin. V září může zvýšený odkup dluhopisů opět poklesnou...

Celý komentář
14:50

US trhy prozatím bez výraznějších změn

Zatímco evropské akciové trhy navyšují svá denní maxima, americké indexy přešlapují na místě. Dnešní vývoj měnového páru EUR/USD jednoznačně nahrává evropským akciím, když euro oslabuje vůči dolaru. Americký akciový index S&P 500 naopak stagnuje a drží se kolem své včerejší závěrečné hodnoty 2129 bodů.

13:12

Stavebnictví v USA v dubnu výrazně ožilo

Započatá výstavba v dubnu prudce vystřelila vzhůru na nejvyšší úroveň od listopadu roku 2007. Slabý úvod roku z důvodu mrazivého počasí v USA tak má za následek aktuální výrazné oživení nově započatých staveb.

10:21

Vodafone mírní své výhledy

Mobilní operátor Vodafone zveřejnil výsledky hospodaření za fiskální rok 2015. Tržby ve výši 42,2 mld. GBP vs. odhadovaných 42 mld. GBP. Zisk na úrovni EBITDA 11,9 mld. GBP je v souladu s očekáváním. Výhledy na letošní rok jsou mírně horší, než očekával trh. Právě z tohoto důvodu akcie aktuálně ztrácejí 2,7 % na 227,8 GBP.

9:18

ZEW ukazatele pod očekáváním

V Německu pravidelně zveřejňovaný průzkum hodnocení aktuální ekonomické situace a jejího výhledu dopadl pod očekávání. ZEW průzkum aktuální situace 65,7 bodů zaostal za odhadovanými 68 body. Také ukazatel ekonomických očekávání ve výši 41,9 bodů je pod odhadovanými 49 body. Evropské trhy však aktuálně více sledují vývoj eurodolaru, a proto si udržují své dnešní růsty.

8:06

Evropské trhy otevírají růstem

Hlavní příčinou posilování evropských trhů je výrazný pokles eurodolaru. Evropské trhy jsou momentálně velmi citlivé na vývoj měnového páru EUR/USD. Německý akciový index DAX tak hodinu po začátku obchodování posiluje již o 1,9 % na 11815 bodů.

Komentář

Ranní komentář pro 19.5.2015

Akciový index S&P 500 se včera opět posunul na nové historické maximum. Obchodování nakonec uzavřel na hodnotě 2129 bodů po 0,3% růstu. San Francisco Fed totiž odhaduje, že růst HDP za 1Q byl mnohem vyšší než reportovaných 0,2 %, mluví dokonce o 1,8%. Další oficiální revize HDP vyjde 29.5. a ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.