Zpravodajství

Komentář

Pozitivní začátek týdne

Po minulých týdnech, kdy situace na trzích rozhodně nebyla vhodná pro investory se slabší povahou, přineslo pondělní dopoledne přece jen zklidnění. Zejména německý DAX se od rána držel v zajímavých ziscích kolem 1 %. Pozitivní nálada byla způsobena zejména vývojem na eurodolaru, který klesl ...

Celý komentář
13:58

Americké indexy otevírají na nule

Všechny tři nejvýznamnější zámořské akciové indexy otevírají na úrovni svého pátečního závěru. Příčinou je naprosté informační vakuum, kdy se o víkendu neobjevila žádná kurzotvorná zpráva a i dnešní obchodování bylo na zajímavé informace velmi chudé. 

11:52

RWE hrozí stamilionový doplatek na daních

Finanční úřad požaduje po RWE doplatek na daních za období let 2004 až 2008, přičemž by se mělo jednat o několik set milionů eur. Společnost proti tomuto rozhodnutí zvažuje odvolání. 

10:12

Deutsche Bank zvyšuje cenový cíl pro akcie Volkswagen

Až o 27 % se během následujícího roku mohou dle analýzy Deutsche Bank zhodnotit akcie Volkswagen. Provozní zisk firmy by se mohl do roku 2018 zvýšit až na 20 mld. EUR ze současných 14 mld. EUR. Katalyzátorem růstu cen akcií by dle analytiků mohl být také nárůst ziskovosti či odprodej méně rentabilních aktiv. 

7:44

Evropské akcie v úvodu posilují

Mírné zaváhání v úvodních minutách obchodování, kdy indexy otevíraly slabší o pár desetin procenta, je nyní střídáno výraznějším růstem. Německý DAX přidává 0,9 % na 11550 bodů, CAC 40 posiluje o 0,5 % na 5018 bodů a britský FTSE 100 si připisuje 0,7 % na 7010 bodů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.