Zpravodajství

Komentář

Nervový strečink

Další týden ve jménu zvýšené volatility se blíží k závěru a investoři si tak budou moci alespoň krátce vydechnout. Německý index DAX dnes vstoupil do obchodního dne v zelených číslech a navázal tak na včerejší silné nárůsty z Evropy i USA. S příchodem odpoledne však index získ...

Celý komentář
13:59

Pokles průmyslové výroby v USA

V USA došlo za duben k poklesu průmyslové výroby o 0,3 % m/m, očekávala se přitom pouhá stagnace. Evropské trhy reagovaly na horší data mírným oslabením, přičemž například DAX odepisuje 0,5 % na 11500 bodů. 

11:16

Roche slaví úspěch se svým novým lékem proti rakovině plic

V další fázi klinického testování se osvědčil nový lék Roche s označením PD-L1. Měl by výrazně napomoci v boji proti rakovině plic. Akcie Roche na tuto zprávu reagují posílením o 2,8 % na 276,5 CHF.  

9:03

Evropské akciové trhy pokračují v růstu

Po včerejším výraznějším posílení si evropské akcie připisují i dnes další zisky. Německý DAX roste o 0,5 % na 11600 bodů a obdobně se vyvíjí i ostatní významné národní burzy. 

7:33

Americké indexy na nových maximech

Včerejším růstem o 1,1 % se akciový index S&P 500 dostal na nejvyšší zavírací úroveň ve své historii, konkrétně na 2121 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se nejlépe dařilo technologickým titulům, stagnovaly naopak akcie firem napojených na vývoj cen ropy. 

Komentář

Ranní komentář k 15.5.2015

Včerejší obchodování se neslo v duchu dlouho nevídaného optimismu, a to prakticky na všech hlavních akciových trzích. Zámořský index S&P 500 dokonce uzavřel na nejvyšší úrovni v historii, když si připsal 1,1 % na 2121 bodů. Nejvýrazněji posílily tituly z technologického sektoru...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.