Zpravodajství

14:23

Řecko nabízí ústupky věřitelům

Už v průběhu dne avizoval ministr financí Varoufakis možné ústupky v podobě snížení penzí. Nyní se k tomu přidává i sdělení o privatizaci dalšího státního majetku. Řekové se tak konečně po měsících přešlapování snaží o kompromis s troikou. 

11:55

Evropská komise prošetří importy oceli z Číny

Objevují se spekulace o tom, že se Evropská komise zaměří na import oceli z Číny a zejména pak na to, zda je tato komodita prodávána na evropském trhu za dumpingové ceny. V takovémto případě by bylo možné zavedení cel, což by bylo příznivé pro zdejší oceláře. Akcie ArcelorMittal reagují na tuto zprávu růstem o 7 %, akcie Salzgitter posilují o 6 % a ThyssenKrupp přidává 2,6 %. 

9:14

Evropské trhy aktuálně na zelené nule

Po otevření, kdy evropské akciové indexy poklesly o takřka 1 %, se burzy nyní dostávají do mírného plusu. Pomohl obrat na euru, které z úvodního posílení až nad hladinu 1,142 mírně koriguje pod 1,14.

7:22

Pivovary Lobkowicz Group 1Q

Během prvního čtvrtletí letošního roku došlo k navýšení výnosů o 1,1 % y/y na 243,5 mil. CZK při růstu objemu prodaného piva o 2,4 % y/y na 185 tis. hl. Pokles výnosů z exportu byl více než kompenzován růstem na domácím trhu. Akcie PLG v úvodu obchodování na výsledky prakticky nereagují a dál se drží kolem hladiny 177 CZK.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.