Zpravodajství

Komentář

Nervozita přetrvává

Hlavním tématem dnešního obchodování byla finanční situace Řecka, kterému věřitelé nadále odmítají uvolnit další tranši finanční pomoci. Splátka 750 mil. EUR pro Mezinárodní měnový fond sice proběhla, ale Řecko na ní využilo rezervy držené právě u MMF, které je zapotřebí doplnit do měsíce. To vrh...

Celý komentář
14:24

Americké akciové indexy klesají po otevření trhů

Výprodeje na dluhopisových trzích tlačí jejich výnosy rychlým tempem vzhůru. Bez dnešní přítomnosti významnějších zpráv tak mohou právě vzrůstající výnosy dluhopisů stát za otevřením akciových trhů v záporu. Index S&P 500 aktuálně klesá o 0,8 % na 2088 bodů a technologický Nasdaq již ztrácí 1,05 % na 4941 bodů. V červených číslech se pohybují všechny sektory.

12:45

Verizon bude kupovat AOL

Verizon Communications je největším mobilním operátorem ve Spojených státech. Společnost AOL je poskytovatelem internetových služeb. Výše celé transakce by měla být 4,4 mld. USD. Verizon Communications nabídli 50 USD za jednu akcii AOL. To značí 17% prémii vůči včerejší závěrečné ceně 42,59 USD. Akcie AOL tak v premarketu aktuálně posilují o 18 % na 50,3 USD.

12:05

Výnosy dluhopisů dále rostou

10letý německý vládní dluhopis aktuálně nese již 0,74% výnos. Výprodeje na dluhopisových trzích tlačí výnosy dluhopisů směrem vzhůru. To signalizuje, že investoři očekávají ekonomický růst a začínají věřit v rostoucí inflaci. Výnosy se tak dostávají k listopadovým úrovním roku 2014.

10:35

Evropské burzy dnes výrazně ztrácí

K nejhorším titulům dnes patří EasyJet (-8,8 %), Carlsberg (-5,2 %) a K+S (-4,8 %). Celý akciový index Stoxx Europe 600 aktuálně oslabuje o 1,7 % na 394,5 bodů. Ztrácejí sektory napříč celým trhem.

9:10

ThyssenKrupp osamocen v dnešním růstu

Tato německá společnost patří k největším producentům oceli na světě. Zisk na úrovni EBIT ve výši 405 mil. EUR předčil očekávání 380 mil. EUR. Úsporný program by se měl promítnout do letošního výsledku EBIT, který je očekáván ve výši 1,6-1,7 mld. EUR oproti původnímu odhadu 1,5 mld. EUR. Titul je tak dnes se svým aktuálně 3% růstem výjimkou v akciovém indexu DAX, který naopak ztrácí 2,4 %.

8:18

ČEZ navyšuje výplatní poměr

Společnost ČEZ zveřejnila výsledky hospodaření za první kvartál. Tržby ve výši 53 mld. CZK skončily nad očekáváním nastaveným na 51,8 mld. CZK. Zisk 7,56 mld. CZK naopak zklamal, protože odhady počítaly s 8,92 mld. CZK. Představenstvo navrhuje zvýšit výplatní poměr na 60-80 % zisku a letošní dividendu ve výši 40 CZK na akcii, což je na horní hranici předpokládaného pásma. Akcie aktuálně posilují o 0,55 % na 647,4 CZK.

Komentář

Ranní komentář pro 12.5.2015

Trhy se po celé včerejší obchodování snášely směrem níže. Žádná zásadní zpráva, která by výrazněji promluvila do dění na amerických trzích však nebyla zveřejněna. Pouze prezident San Francisco Fed prohlásil, že centrální banka může zvýšit sazby na jakémkoli dalším jednání v závislosti na mak...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.