Zpravodajství

Komentář

Fúze, která dává smysl. Ahold + Delhaize

Evropské trhy dnes obchodují v mírně záporných číslech a za průměrných objemů obchodů. Německý index DAX se pohybuje ve velmi úzkém koridoru, zhruba 11.635 až 11.705 bodů. Na trhu je dnes vidět nižší volatilita a až překvapivý klid i přes to, že kolem 15:00 začal summit ministrů financí EZ k...

Celý komentář
14:55

Americké trhy mírně klesají

Zhruba hodinu a půl po zahájení obchodování se zámořské burzy pohybují v červené nule. Nejvíce ztrácí DJIA, a sice 0,1 % na 18167 bodů. Zajímavějších dat se z US trhu dočkáme až ve středu, kdy dojde ke zveřejnění vývoje maloobchodních tržeb za duben. 

13:36

Řecko znovu jedná se svými věřiteli

Před chvílí začal summit ministrů financí eurozóny, kterého se zúčastní i Juncker či Draghi. Hlavním bodem jednání bude situace v Řecku a otázka, zda této zemi uvolnit či neuvolnit další tranši finanční pomoci. Před samotnou schůzkou většina politiků spíše tlumila očekávání odborné veřejnosti a je tak možné, že ani dnes nebude otázka řeckého financování vyřešena. 

11:37

Lufthansa přidává díky zvýšenému doporučení 3 %

Akcie Deutsche Lufthansa jsou dnes nejvýkonnějším titulem v rámci celého indexu DAX. Díky vylepšenému investičnímu doporučení od BofAML z "držet" na "koupit" si totiž aktuálně připisují 3,3 % na 13,7 EUR. 

9:22

Možná fúze Ahold a Delhaize

V belgickém tisku se živě spekuluje o možnosti spojení nizozemského řetězce Ahold s tamním maloobchodníkem Delhaize. Jednání mají být v úplném prvopočátku, přičemž je obě firmy odmítají jakkoliv komentovat. Fúze by však dávala smysl. Přinesla by totiž rozsáhlé nákladové úspory, lepší pozici na americkém trhu a také zmírnění tlaku na marže. Akcie obou řetězců reagují výrazným růstem. 

7:55

Po pátečním výrazném růstu dnes mírná korekce

V pátek evropské indexy posílily o více než 2,5 %, což bylo dáno příznivými makrodaty z USA a pozitivním výsledkem britských voleb. Dnes zhruba hodinu po otevření burz klesají akcie zhruba o 0,3 %.

Komentář

Ranní komentář k 11.5.2015

Páteční obchodování se v zámoří neslo v duchu výrazného optimismu. Indexy hned po otevření burz vzrostly o více než 1 %, přičemž tyto zisky ještě postupně navyšovaly. Index S&P 500 tak uzavřel o 1,4 % silnější na hodnotě 2116 bodů, což je jen 2 body pod historickými maximy. Hlavním ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.