Zpravodajství

10:39

Akcie těžařů dnes pod tlakem čínských makrodat

Velké nemilé překvapení přinesla čínská makrodata o exportech a importech, která dopadla hluboko pod očekávání. Export se snížil o 15 % (očekávání +9 %), zatímco import poklesl o 13 % (trh počítal s poklesem jen 10 %). Jelikož je Čína největším producentem železné rudy tvořící téměř polovinu světové produkce, tyto zprávy logicky postihly i akcie těžařských firem. Například akcie společnosti BHP Billiton odepisují 2,7 % na 1423,5 britských pencí, akcie Rio Tinto klesají o 2 % na 2782 britských pencí. Důvodem poklesu akcií je i snížené investiční doporučení na těžební sektor od společnosti Citigroup.

8:34

Trh s ropou dnes opět opanují býci

Po růstech v minulém týdnu se na ropný trh opět objevil pozitivní sentiment. Důvodem je totiž skepticismus US zákonodárců, kteří po vyjednávání o nukleárním programu Íránu pochybují o jeho rychlé obnově exportu ropy. Ropným býkům rovněž dodala kuráž zpráva, že se počet aktivních vrtů a přístrojů vyhledávající ložiska v USA snížil na nejnižší počty od prosince roku 2010. Tyto informace tak dopomohly k růstu ropy Brent o 2,3 % na 59,2 USD/barel a americké WTI o 2 % na 52,7 USD za barel.

8:09

Volkswagen zažívá boj o vedení firmy

Velice rušno je v poslední době na nejvyšších postech v německém automobilovém koncernu Volkswagen. Aktuálně se zde totiž vede lítý boj o vedení společnosti mezi současným CEO Martinem Winterkornem a předsedou dozorčí rady Ferdinandem Piëchem. Důvodem sporu je kritika Winterkorna kvůli slabé výkonnosti koncernu na trhu v USA i problémy s vývojem nového levného vozu. I přesto však klíčoví akcionáři, Wolfgang Porshe a odborové svazy současného CEO nadále podporují. Akcie v reakci na tyto zprávy po otevření německého trhu oslabují o 1,3 % na 249,8 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.