Zpravodajství

12:15

Společnosti Lafarge a Holcim se shodly na novém CEO

Ve stavebním odvětví se již nějaký čas živě diskutuje ohledně plánované fůze cementáren Lafarge a Holcim. Dnešní den dosáhly společnosti shody, když představenstva obou společností odsouhlasila nového CEO společnosti vzniklé z jejich fůze. Novým CEO bude Eric Olsen, jehož zvolení je jen dalším krůčkem k dokonání fůze. Akcie obou společností rostou – Lafarge o 4,5 % (63 EUR) a Holcim o 3,3 % (75,4 CHF).

9:29

Vivendi vyplatí speciální dividendu

Téměř dvoutýdenní vyjednávání nakonec přineslo ovoce aktivistickému investorovi Peteru Schoenfieldovi, který se tak zasloužil o vyplacení speciální dividendy ze strany francouzské nadnárodní společnosti Vivendi. Tím tak rovněž ukončil spor o tom, jak by měla společnost Vivendi utratit nahromaděnou hotovost, kterou obdržela prodejem aktiv v celkovém objemu 30 mld. USD. Vyplacena by měla být částka 2 EUR na akcii, což při současném kurzu implikuje dividendový výnos 8,5 %. Akcie Vivendi po oznámení této zprávy vzrostly o 1,4 % na 23,98 EUR.

7:49

Společnost Alcoa odstartovala novou výsledkovou sezónu

Reportováním kvartálních výsledků této společnosti již v USA tradičně započala výsledková sezóna 1Q2015. Společnost Alcoa, zabývající se zejména produkcí hliníku, reportovala zisky na akcii ve výši 28c., což je mírně nad původní odhady 26c. Negativní zprávou pro investory je však výhled pro rok 2015, ve kterém firma očekává přebytek nabídky hliníku (zejména kvůli stále rostoucí produkce z Číny) a nejpomalejší růst poptávky za poslední 3 roky. Díky ne příliš pozitivním vyhlídkám tak akcie po trhu odepsaly 3,2 % na 13,23 USD.  

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.