Zpravodajství

14:59

Zásoby ropy v USA opět vzrostly

Sklady ropy v USA se zdají být nafukovací. Zásoby této komodity totiž opět vzrostly, a to výrazně nad očekávání. Růst zásob surové ropy o 10,9 milionů barelů znamená, že ve skladech je tak již na 482 milionů barelů „černého zlata“. Cena ropy WTI rozšiřuje své denní ztráty na 51,7 USD, a klesá tak o 4,3 %  

10:14

Německé automobilky obdržely snížené doporučení

Analytická společnost Kepler Cheuvreux snížila investiční doporučení automobilce BMW na „redukovat“ z „držet“ s cílovou cenou 108 EUR za akcii a automobilce Daimler na „držet“ z „koupit“ s cílovou cenou 90 EUR za akcii. Akcie BMW tak aktuálně oslabují o 1,8 % na 112,8 EUR a Daimler ztrácí 1,6 % na 85,7 EUR. Automobilový sektor je tak dnes nejztrátovějším z celého německého indexu DAX.

7:45

Fortuna úplně pozastavuje výplatu dividendy

Představenstvo společnosti Fortuna Entertainment Group rozhodlo, že nevyplatí za rok 2014 žádnou dividendu. Akcionáři se tak v letošním roce musejí smířit s nulovou dividendou. Společnost potřebuje hotovost k plánovaným investicím do budoucích růstových příležitostí, především pak do nové IT platformy. Akcie Fortuny v reakci na toto prohlášení aktuálně ztrácejí 7 % na 93 Kč za akcii.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.