Zpravodajství

14:37

Akcie FedEx stoupají vzhůru

Po oznámení nabídky na koupi evropského přepravce TNT Express akcie společnosti FedEx aktuálně zpevňují o 3,4 % na 172,3 USD. FedEx nabídl 4,8 mld. USD (4,4 mld. EUR) za TNT Express, což je o 30 % méně, než byla nabídka jiného přepravce UPS v roce 2012. Do karet FedExu také hraje dobré načasování jeho nabídky vzhledem k aktuálně silnému dolaru.

12:01

Kanadská vláda prodává svůj podíl v GM

Kanadská vláda se rozhodla prodat Goldman Sachs jejich 73,4 milionů kusů akcií společnosti General Motors. Tato transakce by jí mohla vynést kolem 2,7 mld. USD. K tomuto kroku se kanadská vláda odhodlala především kvůli tomu, aby dodržela svůj předvolební slib ohledně dosažení vyrovnané bilance. Akcie General Motors nicméně reagují v předobchodní fázi poklesem o 2 % na 35,9 USD.

8:50

Samsung 1Q

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung reportoval výsledky hospodaření za první kvartál. Bylo dosaženo tržeb 47 mld. wonů oproti odhadu 50,1 mld. wonů. Provozní zisk byl na úrovni 5,9 mld. wonů, tedy více než očekávaných 5,5 mld. wonů. Akcie společnosti Samsung reagovaly nárůstem o 2,5 % na 1,47 mil. wonů.

8:35

FedEx hodlá koupit TNT Express

FedEx chce rozšířit své pole působnosti do Evropy, a nabídl tak 4,4 mld EUR za společnost TNT Express. Před dvěma lety se jiný přepravce UPS pokoušel o koupi TNT Express. Tato transakce však nebyla povolena antimonopolními úřady. Akcie společnosti TNT Express v reakci na tuto zprávu aktuálně posilují o 31 % na 7,85 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.