Zpravodajství

16:00

Zásoby ropy v USA opět vzrostly

Došlo tak již v pořadí k jedenáctému mezitýdennímu nárůstu zásob ropy. Ten navíc opět předčil očekávání, když bylo zveřejněno zvýšení zásob surové ropy o 8,17 milionů barelů. Ropa WTI se i přesto dnes drží v zisku 1,5 % na 48,2 USD za barel.

15:09

Fúze Kraft Foods s Heinz potvrzena

Tímto spojením tak vznikne třetí největší potravinářská společnost v Severní Americe. Celou akci měly v režii brazilský fond 3G Capital a Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta. Akcionáři Kraftu budou mít v novém uskupení 49% podíl a nárok na speciální dividendu 16,5 USD za akcii. 3G Capital společně s Berkshire Hathaway hodlají investovat 10 mld USD do nového celku, který ponese název Kraft Heinz Co. Akcie Kraft Foods reagují na tyto nové skutečnosti masivním růstem o 36 % na 83,5 USD.

11:28

Zvýšené doporučení pro ČEZ od Komerční banky

Komerční banka zvýšila svoje investiční doporučení pro společnost ČEZ. Z původního doporučení "hold" a cílové ceny 635 Kč na "buy" s cílovou cenou 719 Kč za akcii. Akcie však dnes zatím ztrácejí 0,65 % na 636 Kč.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.