Zpravodajství

16:03

Draghiho proslov stále podporuje QE

Dnes v 15:30 proběhlo slyšení šéfa ECB Maria Draghiho před Výborem ekonomických a monetárních věcí Evropského parlamentu. Draghi vyslovil své přesvědčení, že evropský ekonomický růst získává na síle – podporou je zejména slabé euro a nízké ceny ropy. Přesto však má investorská veřejnost počítat s nižší inflací, a proto je program QE stále na místě, dokud nebude růst inflace udržitelný. Inflace by měla ke konci roku 2015 růst, bondů k odkupu je podle Draghiho slov dostatek. Příliv nových EUR na trh tak nadále bude podporovat evropské akcie v růstu, které již tak od samého počátku roku 2015 připsaly bezmála 20 %.

14:22

Společnosti Biogen bylo sníženo investiční doporučení

Biofarmaceutická společnost Biogen, která díky pozitivním zprávám v minulém týdnu o úspěšném testování léku na Alzheimerovu chorobu připsala jen za páteční seanci 10 %, dnes obdržela snížené investiční doporučení. O to se postarala společnost Stifel, která nově doporučila investorům akcie „držet“ z dřívějšího doporučení „koupit“. Toto snížení se dnes odrazilo na akciích firmy Biogen, které aktuálně odepisují 0,8 % na 472 USD.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.