Zpravodajství

14:35

Řecké akcie dnes v naději na lepší zítřky rostou

Již ráno prolétla investorskou veřejností informace, že řecký premiér Alexis Tsipras přislíbil evropským věřitelům urychlení potřebných ekonomických reforem. K tomuto procesu plnění závazků se Tsipras zavázal výměnou za prodloužení platnosti finanční pomoci. Důležitou zprávou pro trhy je i fakt, že se předmět závazků nijak měnit nebude. Optimismus dodalo na trhy i dnešní zasedání lídrů EU v Bruselu, po kterém Tsipras trhy ujistil, že Řecku nehrozí bezprostřední problémy s likviditou. Řecké akcie tak po tomto optimistickém vyjádření aktuálně připisují 3,3 %.

8:50

Evropa otevřela v zeleném

Daří se zejména sektoru zdravotnictví, který si připisuje téměř 1% růst napříč evropskými trhy. Německý výrobce léčiv Merck KGaA aktuálně zpevňuje o 1,3 %. Celý index DAX momentálně roste o 0,5 % na 11959 bodů. Evropský index Euro Stoxx 50 se nachází o 0,25 % výše na 3680 bodech.

8:40

Společnost Nike reportovala své výsledky za 3Q

Americká společnost zabývající se zejména výrobou a prodejem sportovního vybavení a oblečení, reportovala své výsledky hospodaření za třetí kvartál. Pozitivní byl zejména vývoj ostře sledovaných hrubých marží, které na úrovni 45,9 % pokořily původní odhady 45,5 %. Pozitivním překvapením byl rovněž zisk na akcii 89c., který dopadl rovněž nad tržní očekávání 84c. Tahounem dle vyjádření předních představitelů společnosti byly zejména trhy v Severní Americe, Číně a Japonska – společnost zaznamenala růst objednávek o 11 % (odhad +9,9 %). Akcie reagovaly na tyto výsledky po trhu růstem o 4,5 % na 102,7 USD za akcii.

8:16

Lafarge a Holcim upřesnily podmínky vzájemné fúze

Francouzsko-švýcarské partnerství je na obzoru. Obě společnosti patří ke světovým lídrům v odvětví stavebních materiálů. Výsledkem fúze tak bude vznik největšího světového výrobce cementu. Firmy se dohodly na poměru 9 akcií Holcim za 10 akcií Lafarge, oproti původnímu návrhu 1:1. Nicméně stále platí, že tento krok bude pro obě společnosti pozitivní. K dokončení fúze by mělo dojít v červenci.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.