Zpravodajství

13:18

Společnost Exxon Mobil reportovala výsledky za 4Q

Dle tržní kapitalizace jedna z největších společností na světě, Exxon Mobil, dnes reportovala výsledky hospodaření za 4Q2014. Zisk na akcii 1,56 USD překonal odhady 1,34 USD/akcie a nad tržní očekávání dopadl i čistý zisk, který dosáhl úrovně 6,57 mld. USD. Společnost rovněž oznámila, že v uplynulém čtvrtletí provedla zpětný odkup akcií v objemu větším než 3 mld. USD a pro 1Q2015 chystá další odkup v objemu 1 mld. USD. Akcie v pre-marketu reagují na tyto zprávy růstem o 1 % na 88,3 USD za akcii.

11:12

CRH nakoupí od společností Lafarge a Holcim aktiva za 6,5 mld. EUR

Irská společnost CRH operující v odvětví stavebních materiálů ohlásila nákup aktiv od společností Lafarge a Holcim za 6,5 mld. EUR. CRH zaplatí v průměru 8,74-násobek provozního zisku připadající na tyto aktiva, která se nachází v Evropě, Brazílii, Kanadě nebo Filipínách. Společnostem Lafarge a Holcim tak už nebudou evropské regulatorní orgány stát v cestě při jejich nadcházející fúzi, díky které se LafargeHolcim stane největší společností v oboru na světě. Akcie všech společností v reakci na tyto zprávy rostou – CRH (+5,2 %), Holcim (+1,7 %) a Lafarge (+0,6 %).

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.