Zklidnění na trzích

13.08.2015 15:08:50

Přestože Čína již třetí den v řadě znehodnocuje yüan, poklesy na akciových trzích nadále nepokračují. Investoři již měli dostatek času si v klidu promyslet vliv překvapivého zásahu čínské centrální banky na globální trhy. Zástupci PBOC navíc vyjádřili podporu stabilního a silného yüanu. Někteří analytici říkají, že tržní reakce je přehnaná, jiní naopak varují, že může být hůř. Tak jako tak se investoři stále musí mít na pozoru, neboť riziko spojené s čínskou měnou ještě nepominulo. Také proto v tuto chvíli upřednostňujeme investice do společností, které jsou co možná nejméně závislé na čínské ekonomice.

V Evropě i USA pomalu doznívá výsledková sezóna: Akcie Nestlé po reportu přidávají 3,7 %, TUI díky navýšenému výhledu hospodaření posiluje dokonce o 7,5 %. Vedení ThyssenKrupp oznámilo také lepší výsledky, ale úvodní reakce až +4 % postupně odezněla. RWE naopak investory zklamala zejména na úrovni čistého zisku a její akcie klesají aktuálně o 7,6 %.

Včerejší úvodní ztráty amerických burz byly velmi rychle umazány, což povzbudilo dnes ráno i evropské trhy, které oproti včerejšímu závěru otevřely o 1,5 % výše. Zajímavé dění bylo po delší době k vidění i na české burze. Obměny v managementu Fortuny (bude vyměněn hlavní bookmaker skupiny i generální ředitel Fortuna SK) vyvolaly pokles ceny akcií až k 70 CZK. Naopak pozitivní vývoj byl k vidění na akciích Pegas Nonwovens či O2 CR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.