Zelené úterý

25.08.2015 15:09:30

Po „červeném“ pondělku a jednom z nejhorších dnů na evropských a amerických trzích za poslední 4 roky nastává „zelené“ úterý, kdy např. německý index DAX maže veškeré včerejší ztráty a v 16:15 SELČ přidává 4,69 % na rovných 10.100 bodů. Americké obchodování rovněž probíhá v duchu dohánění poklesů a připisuje téměř 2,5 % na 1.938 bodů.

Trhy rostou i přesto, že pravděpodobný spouštěč současných poklesů, Čína a její akciový index Shanghai Composite, dnes odepsal dalších více než 7,5 %. Pozitivní zprávou pak alespoň bylo oznámení čínské národní banky o snížení úrokových sazeb o 0,25 pb na 4,6 %. PBOC rovněž snížila i povinné minimální rezervy pro komerční banky. Toto může znamenat stabilizaci čínského trhu, které by momentálně jistě přišlo vhod.

Aktuální situace na západních trzích začíná být atraktivní zejména pro dlouhodobé investory. Napříč trhy lze vysledovat množství blue chip titulů za solidní ceny. S nákupy však neradno spěchat. Dnešní otočka ještě nemusí být definitivní.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.