Závěr týdne v lehce červených číslech

07.08.2015 13:29:24

Dnešní obchodování se zatím nese v poměrně poklidném duchu. Německý index DAX po nárůstech z průběhu týdne odepisuje 0,3 % a obchoduje se u 11.550 bodů. Na většině akcií probíhá lehké vybírání zisků. Výrazněji se propadají pouze akcie farmaceutické společnosti Merck (91,9 Eur; -2,5 %), na které se pravděpodobně přenesla mírně horší nálada z US farmaceutického sektoru poté, co se objevily spekulace o problémech jednoho z léků amerického konkurenta Biogen (316,6 USD; -5,6 %). Naopak radost dělají investorům akcie HeidlbergCement (72,2 Eur; +0,97 %), které reagují na zvýšené investiční doporučení od společnosti Exane.

Dobré zprávy dnes potěšily i investory Erste Group Bank (759,8 Kč; +0,98%). Reportované výsledky byly mírně lepší, ovšem akcie jsou dle našeho názoru již na „férovém ocenění“ a dá se tak očekávat, že jejich další vývoj bude velmi podobný vývoji celého trhu. Index PX se drží na zelené nule a obchoduje se u 1.035 bodů. Futures na americké indexy se drží také na úrovních včerejších závěru a výrazněji je mohou ovlivnit hlavně makrodata ohledně vývoje počtu pracovních míst, která budou zveřejněna ve 14:30 SEC. O víkendu budou také zveřejněna poměrně důležitá data ohledně inflace a obchodní bilance v Číně, takže je možné, že se v úvodu příštího týdne dočkáme výraznější obchodní aktivity.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.