Zámořské akcie na dohled maxim

06.06.2016 15:02:44

Po pátečním poměrně turbulentním obchodování, kdy investory zaskočila velmi slabá makrodata z amerického trhu práce jsme dnes svědky relativně klidné obchodní seance. Evropské akciové indexy prakticky již od otevření burz drží lehké zisky, přičemž například německý DAX aktuálně osciluje kolem úrovně 10.140 bodů a připisuje si tak 0,4 %. Nejvíce se daří utilitám v čele s akciemi RWE, které připisují 4 % na 12,6 EUR. Investoři se vrací do tohoto dlouho zatracovaného sektoru díky pokračujícímu pozvolnému růstu cen elektřiny.

Zámořské akciové indexy navázaly na příznivý evropský sentiment a zhruba od zahájení obchodování připisují zisky v řádu desetin procenta. Index S&P 500 již naplno vymazal páteční ztráty a aktuálně atakuje letošní intradenní maxima nastavená na 2.134 bodů. K dosažení historicky nejvyšších úrovní mu schází již pouze 1,3 %. Jedinou naplánovanou kurzotvornou událostí, která by dnes mohla americké akcie k této hladině přiblížit je odpolední proslov guvernérky Fed Janet Yellenové. Její vystoupení začíná v 18:30 SELČ a půjde o poslední příležitost, kdy se od ní mohou investoři dozvědět bližší indikace ohledně možného navyšování úrokových sazeb před zasedáním zámořské centrální banky v polovině června.

Na české burze dnes předvádí nejzajímavější vývoj akcie energetického gigantu ČEZ. Ten reaguje na aktuální příznivý sentiment, jemuž se těší celý energetický segment v Evropě. Konkrétně dnes akcie ČEZ posílily o 3 % na 460 CZK, tedy na dohled letošních maxim z přelomu dubna a května. Investoři také pravděpodobně využívají jeden z posledních dnů, kdy se ještě tento titul obchoduje s nárokem na výplatu dividendy nastavené na 40 CZK na jednu akcii, což při současných cenách znamená stále velmi atraktivních 8,7 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.