Začátek výsledkové sezóny v USA

11.04.2016 14:38:32

Dnešní obchodování na akciových trzích v Evropě začalo v červených číslech, kdy se trhy poměrně rychle dostaly do téměř 1% ztrát. Necelou hodinu od počátku obchodování však došlo k obratu sentimentu, který způsobily neoficiální informace z Itálie. Podle nich by se už dnes měli setkat zástupci ministerstva financí a centrální banky se šéfy komerčních bank a začít řešit parametry nového záchranného fondu (přesná funkcionalita, objem). Pozitivní reakce se logicky projevila v bankovním sektoru, zejména na italských titulech.

Během dnešního dne nebyla reportována žádná významnější makrodata. Z korporátních událostí stojí za zmínku oznámení předběžných hospodářských výsledků za 1.Q společností SAP. Negativní překvapení na straně výnosů, které dosáhlo zhruba 100 miliónů EUR, má být kompenzováno růstem v 2 .Q. Celoroční výhled hospodaření byl společností potvrzen. Titul se aktuálně obchoduje na červené nule, tedy na 67 USD.

Ropa po pátečním nárůstu o více jak 6 % pokračuje v růstu i dnes a to o zhruba 2 %. Brent se dostává na 42,9 USD za barel a WTI na 40,6 USD za barel. Jedná se o reakci na další uzavírání vrtů v USA a naději, že zasedání v katarském Dauhá přinese kýženou stabilizaci cen.

Dnes v USA neoficiálně začíná výsledková sezóna, kdy po ukončení obchodování zveřejní své výsledky Alcoa. Celkově se v rámci indexu S&P 500 očekává pokles čistých zisků o zhruba 10 % y/y, tj. nejhorší výkonnost za posledních šest let.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.