Významné zasedání v Dauhá může vést ke stabilizaci cen ropy

07.04.2016 15:01:11

Již brzy se uskuteční událost s výrazným potenciálem ovlivnit ceny ropy. K 17. dubnu proběhne v katarském hlavním městě Dauhá zasedání OPEC a Ruska. Hlavním tématem bude nastolení dohody ohledně stabilizace cen ropy a to snížením celosvětové produkce této komodity. Okolo výsledku zasedání prozatím koluje mnoho spekulací. Zástupci Kuvajtu tvrdí, že dohoda je proveditelná i bez účasti Íránu, což jde proti současnému tvrzení představitelů Saúdské Arábie.

Na komoditním trhu se tak nabízí zajímavá příležitost spekulantům, kteří se nebojí riskovat. Jestliže se o příštím víkendu zástupci největších producentů ropy dohodnou, tak je velice pravděpodobné, že ropa výrazně posílí. Pozitivní nálada by pak měla být přenesena i na zbytek akciového trhu.

Německý index DAX dnes otevřel 0,3% nárůstem. Tyto mírné zisky však nebyly příliš dlouho udrženy a nyní index ztrácí již 0,7 % na 9.550 bodů. Nejvíce odepisují banky a automobilky, naopak se relativně dobře daří segmentu zboží denní potřeby.

Nejzajímavějším titulem na pražské burze je v posledních dnech Komerční banka. Dnes v návaznosti na blížící se datum konce nároku na dividendu z loňského zisku připisuje 1,5 % na 5.074 CZK. Investoři, kteří mají zájem o výplatu dividendy z tohoto titulu, by měli nakoupit akcie Komerční banky nejpozději k 13. dubnu. Vyplaceno bude 310 CZK na akcii, což znamená solidní 6% dividendový výnos.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.