Výsledková sezóna začíná

12.10.2015 14:48:34

Na evropských trzích je to dnes jako na houpačce. Německý index DAX je toho zářným příkladem. Chvíli v zelených, chvíli v červených číslech a zase naopak, ale pořád okolo otevíracích hodnot 10.090 bodů. Je evidentní, že burzám chybí nový růstový impuls. Zhruba hodinu od zahájení obchodování v USA je evidentní, že ani tamní burzy se dnes nebudou nikam hnát. Index RSI německého indexu DAX je už navíc v pásmu překoupenosti na zhruba 54 bodech.

Pořád pokračuje příběh velké fúze v pivovarnickém odvětví. AB InBev dál bojuje o SABMiller a nově by měl nabízet až 43,5 GBP za akcii oproti dřívějším 43 GBP. SABMiller si však řekl nejméně o 45 GBP. Oficiální nabídka musí padnout do 14. 10. 2015. V opačném případě by z transakce sešlo úplně a další nabídku by bylo možné podat až za rok.

Za "velkou louží" se již tento týden pozvolna rozjede výsledková sezóna. V následujících dnech budou reportovat svá čísla 35 členů indexu S&P 500. Budou to i známější firmy jako např. J&J, Intel nebo JPMorgan. Výsledkovou sezónu vidím jako zajímavou příležitost k obchodování v době, kdy trh stagnuje zejména pak pro aktivně obchodující klienty s nižší averzí k riziku.

Za současné situace na trzích, kdy trh přešlapuje na místě, bych doporučil využívat nástroje na ochranu, již dosažených zisků. Nové pozice bych doporučil budovat již aktivněji, stále však s alespoň mírnou dávkou ostražitosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.