Výsledková sezóna v plném proudu

22.07.2015 15:07:13

Po dlouhém období, ve kterém byly zpravodajské relace a mozky investorů zahlceny záplavou modrobílých řeckých vlajek se trhy konečně vracejí ke sledování reálného fundamentu a to výsledků firem. Evropské trhy dnes navázaly na včerejší mírné poklesy z USA a německý index DAX se během celého dne drží v červených číslech. Během odpoledne DAX krátce zamířil až pod 11.500 bodů (-1 %), ovšem v závěru obchodování se po zprávách o navýšeném nouzového financování ELA pro Řecko index ustálil přibližně 0,5 % v mínusu.

Nejvíce klesajícím sektorem jsou dnes v Německu automobilky. Zítra bude reportovat výsledky Daimler a stejně jako u ostatních automobilek investoři napjatě vyčkávají na reálný vliv zhoršené situace v Číně. Obava z nenaplnění analytických odhadů proto dnes v Německu stahuje dolů kromě samotného Daimleru také Volkswagen a BMW.

Trhy v zámoří dnes prozatím zažívají klidné obchodování. Index S&P 500 odepisuje pouhou desetinu procenta a klesá na hodnotu 2.116 bodů. Výjimku tvoří technologický index Nasdaq100, který ztrácí téměř 1 %. Důvodem jsou negativní výsledky hned několika technologických firem v čele se společností Apple (-5 %; 124,30 USD).

Odhady analytiků naopak překonal americký výrobce letadel Boeing. Společnost pozitivně překvapila jak na poli zisku na akcii tak v oblasti tržeb, celoroční výhled tržeb zůstal dál v platnosti. Akcie Boeing dnes reagují růstem na 147,85 USD (+2 %) a dobrá čísla mohou dle mého názoru iniciovat pokračující růst.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.