Výsledková sezóna v plném proudu

17.07.2015 14:50:49

Německý akciový index DAX dnes otevřel na hodnotě 11.720 bodů. Po sedmi dnech, kdy německé akcie rostly, se dnes během celého dne pohybují v mírném záporu okolo 0,3 %, aktuálně 11.680 bodů.

Celé dnešní obchodování se nese ve znamení nejen nízké volatility ale i nízkých zobchodovaných objemů (u indexu DAX zhruba dvě třetiny průměru).

Včera na tiskové konferenci ECB Draghi potvrdil, že úrokové sazby zůstanou beze změny. Navíc došlo k navýšení nouzového financování ELA pro Řecko. Dnes je na pořadu dne hlasování o nové dohodě s věřiteli na půdě německého parlamentu.

Před otevřením trhu dnes reportovaly své výsledky Honeywell a Generel Electric. Celoroční výhled EPS Honeywellu překonal odhady, titul reaguje růstem o 2 % na 105 USD. GE vykázal jak vyšší než očekávané výnosy, tak zejména eviduje rekordní objednávky. Akcie General Electric na nové informace příliš nereagují a spíše stagnují poblíž včerejších hodnot.

Americký index S&P 500 otevřel v podstatě na stejné úrovni, na které ve čtvrtek zavíral. Aktuálně se index pohybuje na hodnotě 2.125 bodů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.