Výsledková sezóna se pomalu rozjíždí

14.01.2016 17:05:14

Po včerejším pozitivním vývoji obchodování na evropských trzích přišlo vystřízlivění. Jak již napověděl pozdější odpolední vývoj na amerických burzách, negativnímu sentimentu ještě není konec.  Německý index DAX v 16:20 SEČ odepisuje 1,91 % a drží se na úrovni 9.770 bodů. Americký index S&P 500 dnes částečně koriguje včerejší pokles o 2,5 %, přidává 0,3 % a je těsně pod hranicí 1.900 bodů. 

Trhům jistě nepřidává ani fakt, že v poklesech své ceny neustává ropa. Včera odpoledne se poprvé od roku 2004 prodával barel Brentu pod 30 USD. Důvodem byly spekulace o údajném pondělním uvolnění vývozního embarga této suroviny pro Írán.

V příštích dnech bude velmi důležité sledovat výsledkovou sezónu, která právě startuje v USA. První těžká váha – banka JPMorgan, reportovala své výsledky dnes. Ty dopadly velmi slušně, když pozitivně překvapily jak na tržbách (23,7 mld. USD vs. očekávaných 23,2 mld. USD), tak na zisku na akcii (1,35 USD vs. oček. 1,27 USD). Krátce před půl pátou odpolední titul přidává 1,59 % a obchoduje se za 58,25 USD za akcii.

Další důležitou událostí je rovněž nadcházející zasedání ECB, které proběhne v příštím týdnu. Centrální bankéři by mohli investorům alespoň částečně vynahradit zklamání, které jim připravili v prosinci loňského roku.

Současná situace dle mého názoru vybízí k velmi opatrným nákupům v očekávání dalších kurzotvorných zpráv.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.