Volatilita klesá

02.09.2015 15:19:03

Po úterním celotržním výprodeji dnes trhy bez podpory výraznějších kurzotvorných zpráv částečně korigují včerejší ztráty. Německý index DAX většinu dne osciluje nad psychologickou podporou 10.000 bodů a posiluje tak přibližně o 0,5 %.

Kurzotvorných zpráv se trhy dočkaly až v odpoledních hodinách, když byla reportována změna zaměstnanosti v USA za srpen dle agentury ADP. Čísla investory mírně zklamala, nicméně tržní reakce byla pozitivní. Projevuje se tak běžný paradox poslední doby – horší makrodata znamenají menší pravděpodobnost růstu úrokových sazeb v USA a to investoři vnímají pozitivně. Index DAX reagoval růstem k úrovni 10.100 bodů (+0,8 %). Trhy v USA reagovaly výrazněji a index S&P 500 si s růstem na 1.937 bodů připsal více než 1 %. Úrokové sazby mohou být zvýšeny již na zasedání amerického FEDu v polovině září, investoři proto budou sledovat přicházející makrodata stále bedlivěji.

Z korporátní oblasti stojí za zmínku plánovaná spolupráce farmaceutických společností Novartis a Amgen na vývoji léků na Alzheimerovu chorobu a migrénu. Akcie obou společností sice zažívají pouze velmi vlažnou reakci (NOVN -0,003 %; AMGN +0,62 %), do budoucna se však spolupráce může projevit pozitivně.

V závěru týdne očekávám sníženou volatilitu především kvůli uzavření čínské burzy ve čtvrtek a pátek. Investoři tak po dvou týdnech plných výrazných výkyvů možná najdou klidnou chvíli na výběr investičních příležitostí, kterých je po klesech na trhu nespočet.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.