Vlna výprodejů otevírá dveře zajímavým příležitostem

24.08.2015 15:29:38

Nadále pokračující negativní sentiment je patrný již od otevření evropských trhů. Německý index DAX od prolomení technické podpory pokračuje v medvědím trendu a odepisuje prakticky veškeré letošní zisky. Dnešní zobchodované objemy jsou na dvojnásobku až trojnásobku úrovní běžných v posledních 30 dnech.

Od otevření zámořských trhů DAX prohlubuje dnešní ztráty a v 16:30 obchoduje na hranici 9.733 b. (-3.9 %). Nejvíce pod tlakem je sektor utilit (-7,4 %) a telekomunikací (-6 %). Myslím si, že tato reakce je spíše panického charakteru a dalším odrazovým můstkem by mohlo být zítřejší zveřejnění makrodat.

Americké trhy vpluly do víru dnešních výprodejů a otevřely o 4 % níže, Nasdaq dokonce na okamžik i -9 %. Dramatická reakce začíná odeznívat a v 16:30 se hodnoty amerických indexů obchodují na úrovních: S&P 500 -3,2 % (1.907 b.), NASDAQ -3,1 % (4.061 b.), DJIA -3.1 % (15.922 b.).

Nejsledovanějším tématem pravděpodobně nadále zůstává situace v Číně, která rozpohybovala vlnu nejistoty a podkopala víru investorů. Spíše než technické supporty je nyní důležitý sentiment a ten teď budou nejvíc ovlivňovat makrodata. Investoři potřebují důkaz, že dál bude probíhat ekonomické oživování.

Současné hodnoty akcií se podle mého názoru dostávají na velmi zajímavé úrovně. I když je těžké odhadnout obrat medvědího volání, mohly by být právě lákavé ceny, které trh nyní nabízí, zajímavou příležitostí pro dlouhodobé investory k nákupům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.