Velikonoční svátky trhy k růstům prozatím nenaladily

29.03.2016 14:34:29

Mírné poklesy z minulého týdne, které byly způsobeny především vybíráním rychlých zisků, vystřídaly na začátku tohoto týdne pohyby, které neudávají jednoznačný trend a trhy se povětšinou pohybují okolo svých otevíracích hodnot. Včera se obchodovalo pouze v USA a tamní důležité akciové indexy zavřely obchodní fázi mírným poklesem o zhruba 0,1 %.

Německý index DAX se dnes v průběhu dne pohyboval v kladných číslech, když v úvodu přidával až 1 %. V 16:00 se jeho hodnota pohybuje přibližně na 9.850 bodech a kopíruje tak otevírací hodnoty. Mezi výrazně posilující tituly dnes patří Fresenius (+1 %) a Linde (+1,3 %). Naopak nejvíce klesajícími tituly jsou Deutsche Bank (-1,3 %) a Volkswagen (-1,6 %), u kterého se prostřednictvím rakouských médií spekuluje o možnosti pozastavení výplat dividend.

Index S&P 500 se po otevření obchoduje na hodnotě 2.034 bodů (-0,2 %), index Dow Jones se pohybuje na 17.496 bodech (-0,2 %) a Nasdaq na 4.398 bodech (-0,0 %). Dnešní obchodní den zpestří po 18:00 našeho času projev Yellenové, šéfky Fedu, který by již mohl nějaký výraznější směr určit.

Na komoditním trhu jsou dnes patrné mírné růsty drahých kovů. Zlato přidává 0,6 %, stříbro 0,1 %. V posledním období velice volatilní ropa den před zveřejněním zásob v USA klesá o 3,2 % v případě WTI, Brent upisuje 3 %.

Na pražské burze se dnes index PX těsně před zavřením pohybuje na hladině 891 bodů (+0,3%). Nejvíce rostou akcie ČEZ (1,8 %) a Pegas Nonwovens (2,1 %).

Trhy by pro následující období mohly pozitivně podpořit především pozitivní informace ze strany centrálních bank. Dle vývoje v posledním týdnu lze soudit, že se již nadechují k umazání poklesů zkraje roku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.